I Niedziela Adwentu – 28 listopada

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają Ciała Pańskiego na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

1.Dziś odwołana jest dodatkowa msza św. o 16.00, bo dzieci klas III szkoły podstawowej nr 120 są na kwarantannie. Zapraszamy za tydzień o 16.00.

2.Rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. Na mszy św. o 7.00 zostały pobłogosławione opłatki na nasz stół wigilijny. W naszym sklepiku są również do nabycia świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej. Są również kalendarze na nowy rok. Zapraszamy

  1. Nasz parafialny duchowy plan Adwentu

Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Tematem naszych rozważań wraz z Maryją będzie droga do Betlejem. Zapraszamy wszystkich parafian do tego błogosławionego wysiłku, również dzieci. Na liturgię przynosimy lampiony.

W II niedzielę Adwentu zapraszamy szczególnie młodzież na “Spotkanie ze Świętymi” o godz. 16:00 w sali nad zakrystią. Będzie to okazja żeby w atmosferze modlitwy przybliżyć postacie młodych ludzi, którzy pięknie i po Bożemu przeszli przez swoje życie.

11 grudnia w sobotę dzień skupienia dla nauczycieli, katechetów z diecezji warszawsko-praskiej. Rozpoczniemy o godz. 10.00

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu do wtorku włącznie (12-14 grudnia) i poprowadzi je Ks. Dr Tomasz Huzarek, rektor seminarium diecezji pelplińskiej, Adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, wykładowca etyki, bioetyki, filozofii, teologii moralnej

4. W tym tygodniu:

–  we wtorek święto Apostoła św. Andrzeja, o godz. 19.00 próba naszego chóru parafialnego, a w piątek zgodnie z ogłoszeniem o godz. 18.00 msza św. w intencji muzyków kościelnych pracujących w naszej parafii.

– we środę Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ, o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

– pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek przed mszą św. o 18.00 koronka do Miłosierdzia prowadzona przez parafian, po mszy św. wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00, w tym czasie możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek po mszy św. o 7.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dodatkowa msza św. o 17.00, po mszy św. o 18.00 również Litania do NSPJ. Tego dnia spowiadamy rano i od 16.30. Kancelaria będzie nieczynna. W sobotę wspomnienie św. Barbary, po mszy św. o 8.00, wystawienie, modlitwa różańcowa, krótka konferencja. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

  1. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy akcję „Bombka dla Seniora”. Z bombkami, które można zabrać z przygotowanej na tę akcję choinki, należy zgłosić się tego dnia do zakrystii w celu uzyskania szczegółowych informacji. Przez ten drobny gest chcemy sprawić radość naszym najstarszym parafianom.
  3. W dniach od 6 do 19 grudnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. Zachęcamy również do pisania kartek z życzeniami, które będą dołączone do paczek świątecznych. Kartki należy wrzucić do przygotowanej skrzynki, leżącej na stoliku pod chórem. Osoby, które chciałyby pomóc w akcji jako wolontariusz prosimy o zgłoszenie się do s. Karoliny.
  4. Zapraszamy 11 grudnia (sobota) na Sztukę Seminaryjną, którą wystawią nasi klerycy, pt: „Pan Przemówił”. Wyjazd o godz. 14:00 powrót ok. godz. 17:30, koszt 30zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Olgierda
  5. Zapraszamy na obóz narciarski rodziny naszej parafii do Zieleńca w terminie 1-5 lutego 2022. W planie codzienna Msza Święta, wspólne modlitwy. Cena będzie uzależniona od ilości zgłoszonych osób. Zapisy w zakrystii u ks. Olgierda.
  6. Pan Stefan Bobrowski, z Zarządu Dróg Miejskich, zwrócił się z prośbą o ogłoszenie w naszej parafii informacji o rozpoczynających się konsultacjach społecznych dotyczących wprowadzenia strefy płatnego parkowania w tej części dzielnicy Pragi-Południe. Jest to w mocy decyzji rady Warszawy. Więcej informacji na stronie konsultacje.um.warszawa.pl. Te konsultacje z mieszkańcami będą w kilku miejscach dzielnicy do 19 grudnia. Radzimy zainteresować się tą sprawą i wyrazić swoją opinię.
  7. Decyzją Papieża Franciszka rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia Synodu o synodalności we wszystkich diecezjach świata. Nasza diecezja Warszawsko-Praska również włączyła się w te prace. Więcej informacji jak będą wyglądały prace synodalne i jak możemy wypełnić ankietę synodalną w przyszłą niedzielę w ramach ogłoszeń. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej.

12.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

 

Bardzo dziękujemy Panu Włodzimierzowi za pomoc przy usuwaniu awarii naszych bezpieczników i instalacji elektrycznej w kościele na chórze. Pan Włodzimierz, nasz parafianin, pracował nad usterką we wtorek, środę i piątek w ramach swojego urlopu. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Zakończyliśmy prace związane z instalacją naszej fotowoltaiki. Instalacja została uruchomiona i wszystko działa. Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Panu Markowi, przedstawicielowi firmy „ASILI”, który jest jednocześnie naszym parafianinem. Dziękujemy Panu Markowi za wynegocjowanie dla nas bardzo korzystnej oferty.

W tym tygodniu uszczelniliśmy również zawór główny gazu. Dziękujemy parafianom za wsparcie modlitewne i finansowe naszych projektów. Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy, za każdy dar serca, za troskę o nasz parafialny kościół, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

 

módlmy się za ofiary pandemii, módlmy się za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….