II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 roku

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają Ciała Pańskiego na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

  1. Dziś I niedziela miesiąca, o 15.30 spotkanie braci z TT, o 17.00 nabożeństwo, o 18.00 msz św. za Ojczyznę, o 19.00 spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.

W tym tygodniu:

  1. Jutro, 3 stycznia, I poniedziałek miesiąca, a więc roczna modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. O 17.00 różaniec wraz z wyczytywaniem imion i nazwisk naszych bliskich, o 18.00 msza św. błagalna o Boże miłosierdzie dla nich. Pani Agnieszka nasz parafialny psycholog, przyjmuje dopiero po 9 stycznia.
  2. We środę o 17.00 adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii.
  3. We czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła w czasie każdej Eucharystii. Taca będzie przekazana na misje. Zapraszamy dzieci na mszę św. o 11.30. Przed mszą św. o 11.15 przed kościołem uformujemy Orszak Trzech Króli. Prosimy dzieci o przyniesienie koron.
  4. W I piątek miesiąca spowiadamy rano i od 16.30. Dodatkowa msza św. o 17.00 z udziałem dzieci. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.
  5. W sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św. bo 1 stycznia nie było to możliwe.
  6. W przyszłą niedzielę, 9 stycznia, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Niedziela Chrztu kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  7. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy. W naszym sklepiku parafialnym do nabycia kreda i kadzidło do poświęcenia na Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Dziękujemy za wspólne modlitwy, za troskę o nasz parafialny kościół, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty

+ Maciej Ignacy Szlagowski  l.69 zam. przy ul. Darłowskiej

módlmy się za ofiary pandemii, za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….