III Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Chrzest Pański

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają Ciała Pańskiego na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

  1. Dziś o 16.00 msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św.

 W tym tygodniu:

  1. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą do naszych parafian, którzy zaprosili księży. Prosimy o cierpliwość, do każdej rodziny będziemy telefonować i informować o spotkaniu.
  2. Jutro Pani Agnieszka nasz parafialny psycholog zaprasza zainteresowanych o godz. 17.00.
  3. Zapraszamy na Adorację od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00. We środę o 17.00 Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii.
  4. Zapraszamy na spotkanie Lectio Divina – rozważanie Słowa Bożego – w najbliższą środę 12 stycznia o godz.19:00 w salce nad zakrystią (na drugim piętrze).
  5. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na Katechezę Dobrego Pasterza metodą Montessori w sobotę, 15 stycznia o godz.11:00 do salki nad zakrystią. Kontakt z s. Małgorzata, tel. 535 591 907
  6. Najbliższe spotkanie do bierzmowania 16 stycznia w niedzielę o 16.00 w salce nad zakrystią.
  7. Harcerze ze szczepu przy naszej parafii serdecznie zapraszają na wspólne kolędowanie w następną niedzielę 16 stycznia po mszy św. o godz. 18.00 w salce nad zakrystią.
  8. Nasza parafianka, jak każdego roku w styczniu, zbiera na rehabilitację dla swoich dzieci. Kto ma życzenie wesprzeć tę rodzinę, przed kościołem może wrzucić do puszki.
  9. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego Orszaku Trzech Króli, za piękne stroje, wspólną gorącą czekoladę. Dziękujemy za wspólne modlitwy, za troskę o nasz parafialny kościół, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odszeszli z naszej wspólnoty

+ Alicja Felicja Romicka  l.86 zam. przy al. Stanów Zjednoczonych

+ Stefania Elżbieta Żurawska l. 94 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Jolanta Henryka Rymarkiewicz l. 70, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we środę o godz. 11.00

+ Anna Maria Wolska l. 93, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o godz. 11.00

módlmy się za ofiary pandemii, za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

 

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….