II Niedziela Zwykła – 16 stycznia 2022 roku

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają Ciała Pańskiego na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

  1. Dziś spotkanie do bierzmowania o godz. 16.00 w salce nad zakrystią. Harcerze ze szczepu przy naszej parafii serdecznie zapraszają na wspólne kolędowanie w po mszy św. o godz. 18.00 w salce nad zakrystią.
  2. Jutro Pani Agnieszka nasz parafialny psycholog zaprasza zainteresowanych o godz. 17.00. Dziękujemy Pani Agnieszce za bezinteresowną pracę i będziemy pamiętać w modlitwie w piątek, w dniu imienin.
  3. Spotkania dla seniorów są w każdą środę w godz. 11 00-13 00, w salce nad zakrystią. Serdecznie zapraszamy.
  4. Zapraszamy na Adorację od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00. We środę o 17.00 Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. W czasie mszy św. o 18.00 zapraszamy do modlitwy w intencji Ks. Proboszcza w dniu imienin.
  5. We czwartek 4 rocznica ingresu naszego Biskupa Ks. Romualda Kamińskiego, polecamy naszego Pasterza modlitwie parafian.
  6. W piątek 21 stycznia Dzień Babci, zapraszamy do modlitwy za nasze Babcie na mszy św. o 18.00. Również tego dnia swoje imieniny obchodzi Pani Agnieszka nasza organistka. Msza św. w intencji Pani Agnieszki o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy.
  7. W sobotę 22 stycznia Dzień Dziadka, zapraszamy do modlitwy za naszych Dziadków na mszy św. o 18.00
  8. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na zimowe półkolonie, które odbędą się w dniach od 7 do 9 lutego od godz.9:00-13:00 w naszej parafii. W programie: lodowisko, kino domowe, gra miejska w centrum Warszawy, wyjście na pizzę, warsztaty malarskie. Koszt udziału 50 zł (w tym ubezpieczenie). Opłata przy zapisie w zakrystii lub u s. Moniki.  Kontakt z s. Moniką, tel. 518 312 593. Liczba miejsc jest ograniczona, pierwszeństwo zapisu mają dzieci ze wspólnot parafialnych.9.
  9. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą do naszych parafian, którzy zaprosili księży. Prosimy o cierpliwość, do każdej rodziny będziemy telefonować i informować o spotkaniu.
  10. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Dziękujemy za bardzo życzliwe spotkania kolędowe. Dziękujemy Kochani za Waszą wiarę, rady, spostrzeżenia i propozycje, które wynikają z troski o naszą wspólnotę. Dziękujemy za wspólne modlitwy, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu z tytułem „za gaz”. Dostaliśmy rachunek za gaz za miesiąc listopad w wysokości 11.000 zł i za grudzień w wysokości 16.000 zł.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Mirosław Dubert l.73 zam. przy ul. Kinowej

+ Lucyna Chojnacka l. 85 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Waldemar Simak l. 87 zam. przy ul. Świętosławskiej

+ Stefan Kotecki l. 93 zam. przy ul. Grenadierów

+ Czesław Polkowski l. 89, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek o godz. 13.00

módlmy się za ofiary pandemii, za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….