XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 roku

 

  1. Jutro święto Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona podróżujących. Msza św. w intencji Ks. Prałata o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy.
  2. We wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.00 msza św. w intencji siostry Ani naszej zakrystianki. Siostra Ania jest na urlopie.
  3. We środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii.
  4. W piątek wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
  5. W dniach 24-31 lipca 2022 roku w Kościele trwać będzie – organizowany przez MIVA Polska – XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa z hasłem „1 grosz za 1 kilometr na pojazdy misyjne”. W zeszłym roku zakupiono z zebranych środków: 62 samochody, w tym 3 ambulanse do szpitali misyjnych, 4 busy do szkół misyjnych, 30 motocykli, 1 łódź motorową i 8 silników do łodzi, ponad 500 rowerów dla katechistów i ponad 700 wózków dla niepełnosprawnych na misjach. Dalej wspieramy misjonarzy modlitwą i ofiarą. Przed kościołem zbiórka do puszek na wspomniany cel. Dziękujemy za wsparcie.
  6. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Kochani trwają prace związane z instalacją ogrzewania podłogowego w kościele. Dziękujemy za wsparcie modlitewne, finansowe naszych inwestycji. Dziękujemy za wyrozumiałość w momencie różnych niedogodności. Dziękujemy Panu Włodzimierzowi za bardzo ważne prace związane z elektryką, przed podłączeniem pompy ciepła. Ufamy, że uda nam się wszystko szczęśliwie zakończyć.

Dziękujemy Panu Januszowi, Panu Krzysztofowi, Panu Tomaszowi i Piotrowi Lektorowi za odnowienie i pomalowanie Krzyża przed naszym Kościołem. Dzięki Ich pracy, Krzyż będzie jeszcze stał wiele lat.

Dziękujemy trzem Rodzinom za ofiary na rzecz naszych inwestycji. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń w tych upalnych dniach. Pamiętajmy o Bogu na naszych wyjazdach.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Wiesław Klimczak l. 57, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Zbigniew Turyk l. 69, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Wojciech Radziwiłowicz l. 75, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11.00 w naszym kościele

+  Irena Malowaniec, której pogrzeb odbędzie się we środę o 10.00  w naszym kościele

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….