XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 roku

 

  1. Jutro 1 dzień sierpnia czyli 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na mszy św. o 18.00 modlimy się za poległych żołnierzy i pomordowanych mieszkańców Warszawy przez Niemców. Jest to także pierwszy poniedziałek miesiąca czyli dzień modlitwy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. O 17.00 modlitwa różańcowa, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. We środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii.
  3. We czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. O 18.00 msza św. za księży pracujących w naszej parafii zmówiona przez Parafian. Bardzo dziękujemy.
  4. W piątek, 5 sierpnia, już po raz 39 wyruszy z SanktuariumMatki Bożej Ostrobramskiej Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Wychodzimy 5 sierpnia na Jasną Górę przychodzimy 14 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę będą się odbywały w auli Św. Jan Pawła II od 01 do 04 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Komu zdrowie lub obowiązki nie pozwalają iść na Jasną Górę, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania – w czasie mszy św. o 18.00 będziemy się wspólnie modlić i rozważać konferencje pielgrzymkowe.
  5. W piątek celebrujemy I piątek miesiąca. Spowiadamy rano i od 17.00. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.
  6. W sobotę 6 sierpnia przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również I sobota miesiąca po mszy św. o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Intencja różańcowa na sierpień – modlimy się o trzeźwość naszego Narodu.
  7. W przyszłą niedzielę o 17.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  8. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Kochani dalej trwają prace związane z instalacją ogrzewania podłogowego w kościele. Dziękujemy za wsparcie modlitewne, finansowe naszych inwestycji. Dziękujemy za wyrozumiałość w momencie różnych niedogodności. Bardzo dziękujemy Panu Włodzimierzowi, naszemu Parafianinowi, za bardzo ważne prace związane z elektryką, przed podłączeniem pompy ciepła. Ufamy, że uda nam się wszystko szczęśliwie zakończyć.

Dziękujemy pewnej Rodzinie za ofiarę na rzecz naszych inwestycji. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń w tych upalnych dniach. Pamiętajmy o Bogu na naszych wyjazdach.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Wacław Antoni Głowacki l. 88, zam. przy al. Stanów Zjednoczonych

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….