Księża – powołania kapłańskie

z naszej parafii

: Ks. Jerzy Skwierczyński (Ukraina)
: Ks. dr Wacław Madej
Do 2004 roku był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Obecnie jest proboszczem parafii Bożego Ciała na warszawskim Kamionku
: Ks. Cezary Banaszek
Obecnie mieszka na terenie naszej Parafii
: † Ks. Aleksander Juszczuk
Zmarł 21 marca 2018 roku.
Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie, a światłośc wiekuista niechaj mu świeci. Amen.
: Ks. dr hab. Franciszek Longchamps de Berier
Urodzony w 1969 roku we Wrocławiu. Prawnik, specjalista w zakresie prawa rzymskiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. Doktor habilitowany (2004), profesor nadzwyczajny UW (grudzień 2005). Do 2007 był profesorem w Katedrze Prawa Rzymskiego i Antycznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2007 roku został profesorem nadzwyczajnym UJ i kierownikiem Zakładu Prawa Rzymskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Autor monografii:

  • Fedecomesso universale nel diritto romano classico (1997),
  • Nadużycie prawa prywatnego w świetle prawa rzymskiego (2004)
  • oraz książki o tematyce teologicznej: Czy poza Kościołem nie ma zbawienia? (2004).


Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, w 2001 roku przyjął święcenia kapłańskie w Archikatedrze Warszawskiej p.w. Św. Jana Chrzciciela. Do 2003 roku wikariusz parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W latach 2003-2005 duszpasterz akademicki przy kościele św. Anny w Warszawie. W 2005 roku mianowany rezydentem parafii św. Stefana Króla w Warszawie, w dekanacie wilanowskim.

: Ks. Łukasz Turek
Święcenia kapłańskie przyjął 9 czerwca 2001 roku z rąk Ks. Bp. Kazimierza Romaniuka w Katedrze p.w. Św. Michała i Floriana na Pradze. Wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Śródborowie k/Otwocka, Wniebowzięcia NMP w Celestynowie, Św. Ojca Pio w Warszawie-Gocławiu. Od sierpnia 2009 roku jest wikariuszem parafii MB Częstochowskiej w Wołominie. Od 2016 roku wikariusz w parafii Jana i Pawła na Gocławiu. Od dnia 7 listopada 2007 roku pełni funkcję Koordynatora Odnowy w Duchu Św. w Diecezji Warszawsko-Praskiej.